אחזקת מבנים

 

אם בעבר אנשים נהגו  לשכור את שירותיהם של עובדי ניקיון שהגיעו פעם בשבוע לנקות את חדר המדרגות וועד הבית היה אחראי להשכרת שירותיהם של אנשי מקצוע שונים, כיום ברוב הבניינים יש חברה שמספקת שירות אחזקת מבנים במסגרת ניהול מבנים. למעשה, ברוב מגדלי המגורים בישראל ובנייני משרדים וחברות משתמשים בשירותיה של חברת ניהול מבנים שבמסגרתה ניתן גם להזמין בנפרד שירותים שונים הקשורים אל אחזקה של מבנים.

 

אחזקה וניקוי המבנה – מה הכי כדאי

 

אם אתם נמנים על אלו אשר שואלים את עצמם האם כדאי לשכור את שירותיה של חברה המציעה שירות אחזקת מבנים או שמא להצטמצם בהוצאה הכספית, לשנס את המותניים ולהתחיל לנקות ולתחזק את הבניין בו אתם מתגוררים או עובדים, הגיע הזמן להבין מהם היתרונות ומהם החסרונות של החלטה זו ובהתאם לבחור את הבחירה הכדאית ביותר.

 

שירותי אחזקה של מבנה כוללים בדרך כלל את פעולת שטיפת הקומות , חדרי המדרגות, הלובי של הבניין, ניקוי של המעלית, הברקה של הקירות במעלית, ניקוי מסילות, שטיפה של החניון התת קרקעי של הבניין, ניקיון של ארונות השירות וחללים משותפים של דיירי הבניין, הדברה ופתיחת סתימות במערכת האשפה של בניינים רבי קומות. אמנם יש אנשים שאוהבים לנקות, אך כאשר מדובר על בניינים בעלי קומות רבים, הדבר לעיתים אינו ריאלי. אמנם יש אפשרות לחפש אנשי מקצוע שיבצעו את כל אחת מהפעולות שצויינו, אך למה להתאמץ ולעבוד במשרה מלאה הכוללת חיפוש, השוואת מחירים, פיקוח על אנשי המקצוע השונים ועוד פעולות אשר גובות זמן רב וזאת במקום להחליט לשכור את שירותיה של חברת אחזקה?  

 

אחזקה רציפה – חובה!

 

אם אתם בעלי נכס אתם בוודאי מודעים לעובדה שנכס יכול להכניס כסף רב באם הוא מתוחזק ומטופח כראוי. באם פעולות אחזקה רציפות לא יעשו, קרוב לוודאי שבבוא הזמן הנכס יתחיל לאבד מהערך שלו ובשורה התחתונה תתחילו להפסיד כסף. דבר זה תקף גם לאנשים שמתגוררים באותם דירות של בנייני רבי הקומות ומעוניינים להרגיש בנוח ובנועם בנכס ולשמור על אפשרות למכור אותו בבוא הזמן. שירות אחזקת מבנים תקף לא רק לבנייני רבי קומות חדשים, אלא גם לבניינים ישנים יותר בהם נדרשים גם עבודות חיזוק, צבע ועוד.

 

בחירת חברת אחזקת מבנים

 

בחירת חברת אחזקת מבנים צריכה להיעשות בקפידה. יש לקחת בחשבון שמדי חודש תשלמו סכום מסויים שיכלול את כל הרשום בחוזה ביניכם לבין החברה בנוגע לשירות האחזקה ותמיד יש לברר מה השירות כולל ועל מה תידרש תוספת תשלום. טרם אתם שוכרים את שירותיה של חברה זו או אחרת תמיד יש לוודא שמדובר על חברה אמינה ומקצועית שמספקת שירותים נוספים שכן המטרה כאן היא שחברה אחת תספק לכם את כל השירותים הדרושים למבנה בו אתם מתגוררים או עובדים. שירותים חשובים נוספים הם שירותי הדברה והרחקת יונים, אחזקה ושימור גינות, שירותי אינסטלציה, ביוב, עבודות חשמל, ניקיון מבנים, עבודות הנדסה שונות, עבודות איטום וגם שירות ניהול וגביה.

בהצלחה!

 

עוז אחזקת מבנים ​