חברות אחזקה – הבחירה הנכונה

 

 

 

 

אנשים רבים שומעים שחברת אחזקה זו או אחרת אחראית על בנייני מגורים אלו ואחרים וקוראים כל מיני מודעות פרסומת אודות מחירים נוחים של חברות אחזקה אלו ואחרות, אך אין הם מבינים מהי חברת אחזקה וכיצד משתלם לשכור את שירותיה וזאת בהשוואה לביצוע העבודה על ידי הדיירים או ועד הבית עצמו.

 

האם אתם מנקים את המדרגות?

 

הדרך הטובה ביותר להמחיש מדוע לחברות האחזקה יש קהל רב של לקוחות בעשור האחרון היא לשאול אתכם  "האם אתם מנקים את חדר המדרגות של הבניין המשותף שלכם?", שאלות נוספות הרלוונטיות לתחום האחזקה הן: " האם אתם דואגים שהחניון התת קרקעי בבנין יהיה נקי? האם אתם אלו שמנקים את המעלית? האם אתם אלו שמתחילים לדפדף באינדקסים של בעלי מקצוע ובוחרים את בעל מלאכה מנוסה בתחום? האם אתם יודעים אילו פעולות יש לעשות על מנת למנוע תקלות בבניין שלכם, פעולות כמו למשל איטום, צביעה, תיקון של פיר פח האשפה ועוד? אם התשובות שלכם חיוביות לכל אותן שאלות ואתם אכן יודעים לעשות את כל אלו, השאלה הבאה תהיה האם יש לכם זמן להתחיל ולבזבז זמן יקר על חיפוש, ראיון, בדיקה, גביית כספים מהדייירים ופעולות נוספות הנוגעות לאחזקת הבניין? רוב האנשים יאמרו שאין להם זמן לעסוק בכל זה והם לא מעוניינים להתחיל ולהתעסק בגביית כסף מדיירי הבניין כי מדובר על סיפור לא נעים שלא נגמר ולכן הם מעדיפים להימנע. חברת ניהול ואחזקה מבצעת את כל שנכתב כאן ולכן חברות אלו זוכות לפופולאריות רבה בעשור האחרון.

 

בוחרים נכון את חברת האחזקה שלכם

 

טרם השכרת שירותיה של חברת אחזקה זו או אחרת יש לברר אל מול חברות אחזקה את הנקודות החשובות הבאות:

 

  • תמחור – תמיד יש לברר אל מול החברה מה מסלול התמחור שלה. יש חברות שגובות סכום קבוע מדי חודש ואילו חברות אחרות גובות את עלות העבודה של הספק ואחוז מסויים מאותו הסכום. אם אינכם מעוניינים בהפתעות מיוחדות, המסלול הראשון יתאים לכם. אם אתם מעוניינים להוציא בהתאם לשירותים הניתנים לכם באותו חודש, המסלול השני הוא המסלול המתאים ביותר.
  • ספקים – יש לברר אל מול אילו ספקים החברה עובדת, האם מדובר על ספקים קבועים שמשתפים פעולה עם החברה זה שנים במחירים משתלמים ביותר או שמא החברה מעסיקה אנשי מקצוע שונים שמבצעים את העבודות.
  • ניסיון ומוניטין – תמיד יש לוודא שאותן חברות אחזקה בעלות ניסיון וותק בתחום אחזקת מבני מגורים ו/או מבני משרדים ושהמוניטין שלהם מוצלח.
  • טכנולוגיות ושיטות – יש לוודא שאנשי החברה משתמשים בטכנולוגיות מתקדמות, בציוד איכותי ובשיטות מתקדמות לביצוע של כל העבודות.
  • זמינות – תמיד יש לברר מהי הזמינות של החברה. האם מוקד החברה פעיל 24/7 או שמא ניתן לטלפן לנייד של האחראי על הבניין שלכם בכל שעות היממה.

 

בהצלחה!

 

עוז אחזקת מבנים ​