אחזקות מבנים

 

 

 

 

עוז אחזקת מבנים ​

רוב האנשים אינם מודעים לעובדה שתחום אחזקות מבנים הוא תחום הנלמד מקצועית במכללות אלו ואחרות בארץ ובחו"ל. במאמר זה נסביר מהו מקצוע זה, מה הוא כולל ומדוע מדי שנה רשימת הלקוחות של חברות אחזקת מבנים הולכת ומתארכת. הבה נתחיל..

 

 

תחום אחזקות מבנים – מה הוא כולל?

 

הדרך הטובה ביותר לתאר את תחום אחזקות מבנים היא באמצעות הסילבוס של קורס ללימודי תחום האחזקה והתחזוקה. בקורס תחזוקה ואחזקה מופיעים נושאים שונים כמו למשל מבוא ועקרונות בניהול נכון של תחזוקה, תכנון וניהול נכון של תקציב, כל הקשור אל תכנון כוח אדם והנעת עובדים, כל הקשור אל ניהול נכון של לוחות זמנים וכן מידע בכל הקשור אל חוזים, בטיחות, חומרים מסוכנים בבניינים, חוקים ותקנות, א' ב' של תכנון משאבים, בקרת מבנים ועוד. חברה שמספקת שירות ניהול ואחזקת מבנים היא חברה שמבטיחה ללקוחותיה אחריות כלפי כל הקשור אל אחזקת הבניין, מניעת תקלות שיובילו להורדת ערך הבית ופתרון מיידי של תקלות בזמן אמת.

 

 

שוכרים חברות ניהול חיצוניות לביצוע העבודה

 

אם בעבר ועד הבית היה אחראי לכל הקשור אל מציאת אנשי מקצוע שיתקנו דברים שונים בבית ויבצעו עבודות שוטפות, כיום רוב דיירי הבניינים מעדיפים לשכור את שירותיהן של חברות אחזקות מבנים. למעשה, רוב בעלי הדירות והמשרדים שוכרים שירות ניהול ואחזקה שוטפת תמורתו הם משלמים סכום חודשי מאת חברות חיצוניות אלו מבטיחות לדיירים אחריות בגין ביצוע כל אותן עבודות אחזקה ותחזוקה לבניין. אם בעבר רוב האנשים התגוררו בבנייני 3-4 קומות ובנייני רבי קומות הסתכמו בעד 8 קומות, כיום המצב השתנה לחלוטין ואנשים רבים בישראל מתגוררים במגדלי מגורים הכוללים 20 ויותר קומות מגורים, וזאת משום שצורת מגורים זאת היא  המוצעת באיזורי אוכלוסין צפופים. כיוון שבניינים אלו כוללים דחסני אשפה המחייבים תפעול ואחזקה, מערכת כיבוי אש, מספר מעליות וחלק מהבניינים אף כוללים חדרי כושר/בריכה, חדרי ג'ימבורי ועוד, התעורר הצורך בהשכרת שירותיהם של חברות אחזקות מבנים המעסיקות אשר מספקות שירותי תחזוקה ותפעול של מערכות אלו בבניין. בנוסף, חברות אלו מציעות שירותים נוספים, כמו למשל שירות ניקיון בתים, שירות שעד כה היה שמור לחברת ניקיון בתים בלבד, שירותי הדברה, שירותי ליטוש והברקה, שירותי הרחקת יונים ועוד.

 

 

אחזקות מבנים – מה זה כולל?

 

היתרונות של חברות אחזקות מבנים רבים. היתרון הראשון הוא שהאחריות היא לא של הדיירים או של ועד הבית אלא של חברה חיצונית ששירותיה הושכרו במיוחד לביצוע סוג זה של עבודות מנע ותיקון. חברה המספקת שירותי אחזקה של מבנים משותפים תבטיח תחזוקה שוטפת של הבניין לאורך כל תקופת החוזה. כיוון שיש בניינים רבים בהם אנשים שוכרים דירות וכיוון שבעלי הדירות אינם מעוניינים להתחיל ולעסוק בהיבט הניהולי, רובם שוכרים את שירותיהם של חברות חיצוניות המספקות שירות ניהול בתים, מבנים ואחזקת מבנים. אחזקת מבנים כוללת לרוב שירותי ניקיון, חשמל, אינסטלציה, תחזוקת מערכות בטיחות בבניין, תחזוקת מעליות, שירותי גינון ועוד. בהצלחה!

 

קידום פלוס - בניית אתרי תדמית לעסקים

טלפן משרד: 052-3192525  

נייד: 050-4446306

כתובת מייל: ozlironoz@gmail.com