חברת ניקיון בתים או חברות אחזקה?

 

 

 

 

 

רבים שואלים את עצמם האם עדיף להם לשכור את שירותיה של חברת ניקיון בתים או שמא כדאי להם לפנות אל חברת אחזקה שמציעה שירותי ניקיון, תחזוקה ועוד. במאמר זה נפרט מה ההבדל בין השנים. מה היתרונות והחסרונות של כל אחד מהשירותים ומה עדיף לכם. הבה נתחיל..

 

ניקיון בתים – על מה מדובר?

 

חברת ניקיון בתים היא חברה שמציעה את כל השירותים הקשור אל ניקיון הבית. שירותי אלו יכולים להיות שירותי ניקיון לבית, שירותי ניקיון למרחבים המשותפים של הבית, שירות ניקיון חלונות בבניינים גבוהים, ניקיון חדרי משחקים בבניינים משותפים, ניקוי וליטוש רחבת הכניסה לבתים, ניקיון של הקירות (קירות נירוסטה וסוגים נוספים ועוד). ההתמקדות של חברה המציעה שירותי ניקיון בתים היא בכל הקשור אל הבניין על כל מרחביו המשותפים ושירותים פנים ביתיים, כלומרי שירותי ניקיון לדירות.

 

שירות אחזקה וניהול- על מה מדובר?

 

חברות אחזקה וניהול הן חברות שידאגו לכל הקשור אל הניהול והתחזוקה של הבניין המשותף. שירות זה יבוא לידי ביטוי בפעולות כמו למשל ניקוי המעליות של הבניין, ניקוי של חדרי המדרגות, שחרור סתימות בפיר האשפה, ניקוי חלונות הבניין, אפשרות של הדברת הבניין, הרחקת יונים, ניקיון של ארונות השירות, טיפול בבעיות אינסטלציה, פעולות שוטפות הידועות כפעולות מנע בבניין (כמו למשל איטום הבית) וכמובן כל הקשור אל ניהול הכספים של הבניין המשותף, דבר שיכלול גבייה של כספים מדיירי הבניין, תשלום לספקים, תשלום עבור חומרים, תכנון תקציבי שנתי לדיירי הבניין. המטרה העיקירת של שירות אחזקה וניהול היא לטפל בנכס מכל היבט אפשרי וזאת על מנת שאותו נכס ישמור על הערך שלו ויהיה אטרקטיבי עבור שוכרי דירות.

 

מצאו את ההבדלים

 

ההבדל בין ניקיון בתים לבין אחזקה וניהול הוא הפעולות הכלולות במסלול וקהל היעד. אם ניקיון הבית לרוב כולל רק פעולות ניקוי מכל הסוגים של הבית. ניהול ואחזקה של בניין יכללו גם ניהול של הצד הכספי, פתרון תקלות שונות, גביית שכר ועד הבית ופעמים גם גביית שכר דירה (באם שוכר שירות זה הוא בעל נכס המשכיר את הבניין לבעלי עסקים שונים או לדיירים).

 

 

חברת ניקיון בתים – מה היא מספקת לכם?

 

היצע שירותי הניקיון משתנה מחברת ניקיון בתים אחת לשנייה, אך חברת ניקיון בתים מנוסה ובעלת מוניטין מוצלח היא זאת שתתכנן חבילה המותאמת אישית לדרישות דיירי הבניין והמבנה בו הם מתגוררים. חלק משירותי הניקיון המוצעים על ידי חברות ניקיון בתים הוא:

 

  • ניקוי מרחבים משותפים – מעליות, חניונים תת קרקעיים, סביבת הבריכה, חדרי משחקים, לובי הבניין.
  • ניקוי קירות וארונות – ניקוי יסודי בציוד מתקדם ובטכנולוגיות חדשניות של ארונות שירות קומתיים וקירות נירוסטה בבניינים משותפים.
  • ניקוי חלונות – ניקוי בגובה של חלונות.
  • הדברה – התאמת הדברה לבניין וסוג המזיקים הנפוצים באותה סביבה.
  • פוליש וליטוש – של רחבת הכניסה לבניין.

 

בהצלחה!

 

עוז אחזקת מבנים ​