ניהול מבנים

 

 

 

 

 

 

 

ניהול מבנה באופן יעיל ולאורך זמן מחייב ידע, תכנון נכון, משאבים וכוח אדם. אם בעבר הלא רחוק ועדי בתים ניהלו את כל הקשור אל ביתם המשותף, כיום יותר ויותר ועדים משתמשים בשירותיה של חברת ניהול מבנים אשר מבטיחה עבודה מקצועית, יעילה ומשתלמת בשכר חודשי קבוע או שכר המותאם לאותם שירותים אותם היא מספקת לדיירי הבניין המשותף, מדי חודש.

 

ניהול מבנים – מתי התחיל השינוי?

 

השינוי החל עם בניית מגדלי הדיור רבי הקומות. רוב הבניינים שנבנו בישראל עד לפני עשור או שניים הם בניינים בעלי 3-4-5 קומות וחלקם בני 8 קומות. בהתאם, גם ועד הבית החל את דרכו בישראל בשנות החמישים כאשר החלו לבנות בניינים משותפים. נכון להיום, שנת 2018 וזאת בעקבות בנייה ואיכלוס אינטנסיביים של מגדלי הדיור בהם 50-80 דירות (ולפעמים אף יותר), הניהול של רוב המגדלים עובר לחברות חיצוניות, חברות ניהול מבנים מקצועיות שמעסיקות אנשים בעלי ידע רב בתחום הניהול והיבטיו הפיננסיים. בעלי ידע בכל הקשור אל זכויות ותקנות של בניינים משותפים וחברות שעובדות בשיתוף פעולה עם ספקים נבחרים בתחומי הניקוי, החשמל, האינסטלציה, ההדברה ועוד. פעולות הניהול והתחזוקה של חברות אלו, פעולות אשר נעשות על ידי בעלי מקצוע מנוסים על פי לוח זמנים מדויק שתוכנן מראש, מאפשרות לדיירים ליהנות מבית מטופח, נקי ונטול תקלות ולועד הבית של הבניין לדעת שהם בידיים טובות.

 

 

ניהול מבנים – נקודות חשובות ליישום

 

  • קהל יעד – טרם אתם בוחרים חברת ניהול מבנים יש לוודא שמדובר על חברה בעלת ניסיון שמספקת שירות לקהל היעד שלכם. יש חברות שמספקות ניהול של מבנים למגזר הפרטי ואילו חברות אחרות מציעות ניהול של מבנים לסקטור העסקי (בנייני משרדים). חובה עליכם לוודא שאותה חברה ממנה אתם מתכננים לשכור את שירותי הניהול והתחזוקה של המבנה שלכם, אכן מהוקצעת ובעלת ניסיון בכל הקשור ובעלת ניסיון עבר בבנייניים משותפים מהסוג שלכם. יש חברות שמשרתות את המגזר הפרטי, אחרות את הסקטור העסקי ויש גם חברות שמשרתות את שני קהלי היעד.

 

  • מסלולים – כל חברת ניהול והמסלולים אותם היא מציעה ללקוח. ישנן חברות שמחלקות את המסלולים למסלול בסיסי ומסלול מורחב וישנן חברות אשר מתכננות מסלול ניהול מבנים המותאם לתקציב של דיירי הבניין והשירותים החיוניים להם בכל הקשור אל גבייה, תחזוקה, אחזקה וענייני ועד הבית. הדבר אותו חשוב לבחון באותו מסלול אותו אתם בוחרים הוא שיש בו את כל אותם שירותים בסיסיים החיוניים לבניין שלכם, אם מדובר על שירותי ניקוי המרחבים המשותפים, שירות ניהול ועד בית, שירות הדברה, ניקוי מעליות ועוד).

 

  • זמינות – תמיד יש לוודא מה רמת הזמינות של החברה וספקיה. ההמלצה היא תמיד לבחור בחברה שמבטיחה ללקוחותיה זמינות טלפונית 24/7 ביממה.

 

כעת, כל שנותר לכם לעשות הוא לבצע את הבחירה הנכונה. בהצלחה!

 

עוז אחזקת מבנים ​