ניהול ועד בית 

 

 

 

 

 

 

ניהול ועד בית - באיזה סוג ניהול לבחור?

 

ניהול נושאי תחזוקת בניין מגורים אינו נושא פשוט כלל. למעשה זהו נושא שדורש טיפול כמעט יום יומי, בכל רגע עלולה להתעורר איזושהי בעיה, תלונה או תקלה ומישהו בבניין צריך לטפל בזה. לא יחלוף למעשה יום מבלי לקבל איזו הערה, בקשה או תלונה מהשכנים וכל הדרישות שלהם יהיו לחלוטין מוצדקות. לכן פעמים רבות נשאלת השאלה האם לנהל את הבניין באמצעות וועד בית על ידי כמה שכנים שיתנדבו לנושא, יערכו אסיפות דיירים ויצרו קשר עם ספקים מקצועיים או אולי כדאי יותר לבחור בחברת אחזקה. נושא הבחירה בחברת אחזקה בניהול בניינים, כבר צבר תאוצה גדולה ורוב הבניינים משתמשים בשירותים אלו כיוון שהם איכותיים יותר, ובעיקר מורידים את כאב הראש מהשכנים שצריכים להיות זמינים בכל רגע לבעיות שצצות בבניין ולטפל באנשי מקצועי כמו מנקים, גננים, חשמלאים וזה יכול להיות מאד מעמיס וכאב ראש גדול.

 

ניהול ועד בית - להשוות מחירים

 

בבחירה של ניהול הבניין יש לבדוק גם את התקציב הקיים, אולם לא כל הצעה זולה תהיה יותר משתלמת עבורכם. פחות כסף זה אומר גם שתקבלו הרבה פחות וחשוב לא להתפשר על מגוון השירותים שאתם מעוניינים לקבל, ובייחוד עבור השירותים הבסיסיים. השירותים החשובים ביותר כמו הגינון, הניקיון, החשמל, תשלומים לספקים או הטיפול במעלית אלו למשל נושאים שלא ניתן להתפשר עליהם. כל השירותים האלו כוללים מספר גדול של אנשי צוות בשטח ועל כן גם יעלו מן הסתם מעט יקר יותר.

 

ניהול ועד בית  - לקבל כמה שיותר שירותים

 

השירותים המקצועיים שצריך לקבל בנושא של תחזוקת בנינים הם רבים ומגוונים. זה יכול גם לכלול מאות עובדים, אם זה אנשי שטח, אם זה עובדי הניקיון, הגננים וכל צוות הגינון שצריך לטפח את הגינה ולעסוק בנושאי השקיה, טיפול או גיזום ועד לנושאים שדורשים רק תיקונים קטנים, זה יכול להיות מנורה שנשרפה, צבע שדהה, האינטרקום שלא פועל או מעלית שהתקלקלה. יש גם כמובן טיפול מורכב בנושא החשמל ואת כל נושא המנהלה וגביית התשלומים שהיא לא פשוטה, תמיד יש כאלו שלא משלמים או צריך לרדוף אחריהם וכל אלו דורשים  זמן רב מדי לטיפול. לכן לא כל חברה תיתן לכם אוטומטית את כל השירותים האלה, וחשוב לבדוק מה אתם מקבלים וכמובן לא להתפשר בנושאים הבסיסיים שחייבים להיות בכל בניין שהם כאמור – חשמל, ניקיון, גינה או גביית התשלומים.

 

עוז אחזקת מבנים ​